Medus satur ogļhidrātus - glikozi un fruktozi, minerālvielas un vitamīnus. Medus nepelē, tam piemīt konservējošas īpašības un tajā nenotiek patoloģiski procesi, tāpēc medus savas pozitīvās īpašības saglabā vairākus gadus.

Saaukstēšanās gadījumos medus lieliski palīdzēs kopā ar zāļu tējām. Tā kā medus karstumā virs +40° zaudē savas ārstnieciskās īpašības, tējai jābūt ķermeņa temperatūras siltumā. To var lietot arī inhalācijās - glāzē ūdens vispirms izšķīdina pustējkaroti medus un elpo, pēc tam pievieno tējkaroti medus un turpina ieelpot.
Ja iesnas tikko sākušās, palīdzēs medus ūdens. Dienā var apēst līdz 100 gramiem medus, sadalot devu trijās daļās.
 

Medus masāža

Medus masāža ir viens no seno tibetiešu ārstnieciskās masāžas veidiem. Medus šajā gadījumā tiek izmantots kā saistviela, ar kuras palīdzību no organisma var izvadīt “netīro” enerģiju, un, iesūcoties ādā, medus apgādā to ar savām vērtīgajām ārstnieciskajām īpašībām.

Rezultātā uzlabojas fiziskā forma un vielmaiņa un attīrās enerģētiskie kanāli. Turklāt medus masāža stimulē gremošanu un barības vielu uzsūkšanos, kā arī paaugstina ādas elastīgumu.
Medus masāža ieteicama mugurkaula saslimšanas, locītavu iekaisumu, saaukstēšanās slimību, vielmaiņas traucējumu, celulīta gadījumā. Masāža neder cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret medu.

Materiāls sagatavots, izmantojot www.medusbite.times.lv